Diefstalcijfers

Voertuigen zijn een belangrijk doelwit voor criminelen. Een van de grootste problemen is diefstal. Naast diefstal komen ook andere vormen van criminaliteit voor, zoals omkatten van voertuigen en vervalsing van documenten. Criminelen vinden op dit gebied steeds nieuwe methodes. Bundeling van informatie, adequate opsporing en betere preventie helpen allemaal om het probleem terug te dringen.

Diefstalcijfers 2020

Hier vindt u de diefstalcijfers van het eerste half jaar van 2020.

Meest gestolen merken

MerkAantalPercentage t.o.v 2019Diefstalrisico 1 op:Terugvindpercentage
Volkswagen673-18%1.56531,4 %
Renault290+20,32.25630,3%
Toyota286+20,7%2.13224,8%
Audi232-23,6%1.25037,5%
BMW216-15%1.68733,8%

Totaal gestolen voertuigen

Soort voertuigAantalPercentage t.o.v 2019Terugvindpercentage
Personenauto's3.272-9,3%37,2%
Bedrijfswagens licht844+28,9%33,4%
Bedrijfswagens zwaar35+66,7%71,4%
Aanhangers/Opleggers378+26,8%24,1%
Motorrijtuigen774+5,9%19,6%
Brom- & snorfietsen6.072+6,3%30,5%

Modellen met het hoogste diefstalrisico

Merk en modelAantalPercentage t.o.v 2019Diefstalrisico 1 op:Terugvindpercentage
Toyota C-HR89+134%19519,1%
Toyota RAV 461+125%46018%
Audi A159-50%48520,3%
Fiat 500146+23,7%65919,9%

Uitschieters

Soort uitschieterMerk en modelAantalPercentage t.o.v. 2019Diefstalrisico 1 op:Terugvindpercentage
Grootste stijgerLexus RX 450 H (hybride)24+2400%10220,8%
Meest gestolen modelVW Polo273-13,3%102830%
Minst teruggevondenRenault Capture61+30%110314,8%
Opvallend merkMazda61+96%262627,9%

Motorfietsen

SoortMerkAantalDiefstalrisico 1 op:Terugvindpercentage
Meest gestolenYamaha14782321,1%
Minst teruggevondenKTM672887,5%
Hoogste risicoPiaggio1148920,2%

Lichte bedrijfswagens

Meest gestolenAantalDiefstalrisico 1 op:Terugvindpercentage
Mercedes-Benz (Sprinter/Vito)31756922,1%

Brom- en snorfietsen

Meest gestolen en hoogste risicoAantalPercentage t.o.v 2019Diefstalrisico 1 op:Terugvindpercentage
Piaggio2.232-11,7%10826,6%
Tomos465-6,5%19722,4%

Hier kunt u de diefstalcijfers van het eerste halfjaar van 2020 downloaden in een infographic:

Interactieve kaarten

  • Diefstalcijfers per gemeente
    Op deze interactieve kaart kunt u per gekozen gemeente per voertuigcategorie de diefstalcijfers van het eerste half jaar van 2020 aflezen.

  • Teruggevonden per gemeente
    Op deze interactieve kaart kunt u per gemeente zien hoeveel voertuigen er in 2020 zijn teruggevonden

Voor meer gedetailleerde informatie of opmerkingen kunt u een e-mail sturen naar diefstalcijfers@remove-this.liv.nl.